پیرو موعود

مذهبی بسیار است؛باید مذهبی ها را مهدوی کنیم

پیرو موعود

مذهبی بسیار است؛باید مذهبی ها را مهدوی کنیم

پیرو موعود

--=بسم الله الرحمن الرحیم=--
دستنوشته های یک گنهکار پشیمان . . .
جنگ هنوز ادامه دارد . . .
در های شهادت باز باز است . . .
#قرارناالمقاومه
#المقاومه_حتی_الفرج
ما میخواهیم علی اکبر های امام زمانمان باشیم
پیرو موعود
یاحق

کلید ظهور...!

يكشنبه, ۱۸ خرداد ۱۳۹۳، ۱۱:۳۴ ق.ظ
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام

--=کلید ظهور=--

 [تصویر:  poster_1.jpg]

وَلَقَدْ أَرْسَلْنَا إِلَی‏ أُمَمٍ مِن قَبْلِکَ فَأَخَذْنَاهُم بِالْبَأْسَاءِ وَالضَّرَّاءِ لَعَلَّهُمْ یَتَضَرَّعُونَ (42)

ما به سوی امت هایی که پیش از تو بودند، (پیامبرانی) فرستادیم، (و هنگامی که با این پیامبران به مخالفت برخاستند)، آنها را با شدت و رنج و ناراحتی مواجه ساختیم، شاید (بیدار شوند و در برابر حق)، خضوع کنند و تسلیم گردند.

فَلَوْلاَ إِذْ جَاءَهُم بَأْسُنَا تَضَرَّعُوا وَلکِن قَسَتْ قُلُوبُهُمْ وَزَیَّنَ لَهُمُ الشَّیْطَانُ مَا کَانُوا یَعْمَلُونَ (43)
چرا هنگامی که مجازات ما به آنان رسید، (خضوع نکردند و) تسلیم نشدند؟! بلکه دل های آنها قساوت پیدا کرد، و شیطان، هر کاری را که می کردند، در نظرشان زینت داد.

با خواندن این ایه ابتدا به یک معنی سطحی میرسیم و آن این است که خداوند بنده گان خود را برای نزدیک شدن به خود با سختی ها گرفتار میسازد.
اما رازی پشت این ایات است که با تدبر در ایات میتوانیم به انها برسیم،در این مقاله سعی میکنم حول محور همین دو ایه بحث کنم اما ناگزیر سری به دیگر ایات از قران مجید خواهم زد.
در این ایه خداوند اشاره به مضطر شدن  بنده گان دار؛مضطر شدن دو راه دارد یک اینکه خود انسان به درک برسد که چیزی را در زندگی کم دارد و احساس نیاز کند و راه دیگر این است که خدا به واسطه گرفتار ساختن وی به سختی ها به او میفهماند که در زندگی چیزی را کم دارد.
اری !این است که در اخر الزمان تمام بدی ها و بلا ها (طبیعی و غیر طبیعی) زیاد میشود و شیطان عمل زشت انسان را در نظرش زیبا جلوه میدهد به گونه ای که بی حجابی را نوعی عامل زیبایی ،خودنمایی و ارزش در جامعه میداند و به منظور اینکه عهد پیمان شکستند قسیه القلب میشوند (فَبِما نَقْضِهِمْ میثاقَهُمْ لَعَنَّاهُمْ وَ جَعَلْنا قُلُوبَهُمْ قاسِیَةً)13 مائده
 و نتیجه این قساوت قلب فرو رفتن روز افزون انسان در گناه است
در اثر این اضطرار مردم به دو دسته تقسیم میشوند؛عده ای در اثر مضطر شدن به درگاه خداوند پناه میبرند و دسته دیگر در جاهلیت خود فرو میروند که این افراد در دنیا و اخرت ضرر میکنند
در اینجا توجه شما را به تعبیر امام معصوم از داستان بنی اسراییل جلب میکنم :
گروهی از بنی اسراییل که به موسی(ع) ایمان داشتند و به امدن او باور داشتند به خود گفتند :چه خوب است مانیز به لشگر فرعون وارد شویم و در امان بمانیم تا از دنیای او بهره مند گردیم ،انگاه که موسی که انتظار او را میشکیم ظاهر شد از فرعونیان جدا شده و به موسی خواهیم پوست
موسی (ع) امد وموسی و اصحابش از دست فرعونیان به دریا گریختند انگاه ان افراد نیز بر مرکب های خود سوار شدند و با شتبا فراوان به سوی موسی(ع) و سپاهش حرکت کردند تا به انها ملحق شوند ولی خداوند فرشته ای فرستاد تا به صورت مرکب هایشان بزند و انها را به سوی لشگر فرعون بازگردانند،انان نیز به سرنوشت فرعونیان گرفتار امده و در دریا غرق شدند.(منبع:فروع الکافی/کتاب المعیشه/باب 30/حدیث13)
حال روایت دیگر از امام صادق:
فَلَمَّا طَالَ‏ عَلَى‏ بَنِی‏ إِسْرَائِیلَ‏ الْعَذَابُ ضَجُّوا وَ بَکَوْا إِلَى اللَّهِ أَرْبَعِینَ صَبَاحاً فَأَوْحَى اللَّهُ إِلَى مُوسَى وَ هَارُونَ یُخَلِّصُهُمْ مِنْ فِرْعَوْنَ فَحَطَّ عَنْهُمْ سَبْعِینَ وَ مِائَةَ سَنَةٍ قَالَ وَ قَالَ أَبُو عَبْدِ اللَّهِ ع "هَکَذَا" أَنْتُمْ لَوْ فَعَلْتُمْ لَفَرَّجَ اللَّهُ عَنَّا فَأَمَّا إِذَا لَمْ تَکُونُوا فَإِنَّ الْأَمْرَ یَنْتَهِی إِلَى مُنْتَهَاهُ.
(بحار الانوار ج4 ص118 چاپ بیروت)

هنگامی که عذاب بر بنی اسرائیل طولانی شد، چهل صبح به درگاه الهی "ضجه" و "گریه" کردند. پس خداوند به موسی و هارون وحی کرد که آنها را از ظلم فرعون نجات دهند. پس [به واسطه این دعا] خداوند 170 سال از دوران عذاب آنها را از بین برد.

و سپس حضرت صادق سلام الله علیه فرمودند:

همینگونه شما نیز اگر عمل نمائید، خداوند فرج ما را خواهد رسانید و اگر چنین نکنید، امر به انتهای خود می‌رسد.

تمام این ها را گفتم تا به اینجا برسیم که کلید تعجیل در فرج تضرع و احساس کمبود و نیاز است ؛وقتی نفهمیم بلا ها زیاد میشود (وَ إِذْ نَجَّیْناکُمْ مِنْ آلِ فِرْعَوْنَ یَسُومُونَکُمْ سُوءَ الْعَذابِ یُذَبِّحُونَ أَبْناءَکُمْ وَ یَسْتَحْیُونَ نِساءَکُمْ وَ فی‏ ذلِکُمْ بَلاءٌ مِنْ رَبِّکُمْ عَظیمٌ ایه 42 سوره بقره)
امروز هم سر شیعیان را میبرند که هیچ سر ها را میپزدند و با انها بازی میکنند،به زنان سوری و بحرینی تجاوز میکنند و هزاران کودک بی گناه را به بدترین شکل ممکن به شهادت میرسانند.
بنی اسراییل بعد از این عذاب مضطر شدند و به درگاه خداوند پناه اوردند ،توبه کردن و ... واین سبب شد که در امدن موسی(ع) تعجیل شود و 170 سال از عذاب انها بخشده شود
خداوند انها را بخشید و موسی را فرستاد تا انها را از دست فرعونیان نجات دهد
اهای بچه شیعه!برای همین بود که اخر روایت امام صادق فرمودند :همچنین اگر شما ،کلید ظهور دست ماست اگر مضطر شویم میتوانیم ظهور را نزدیک کنیم و گرنه ظهور در زمانی که خداوند از اول خلقت تعیین کرده اتفاق خواهد افتاد.
اما مضطر کیست؟
مضطر همچون کسی است که در دریا خود را در حال غرق شدن می بیند و برای خود پناهی جز خدا نمی یابد؛ در این صورت چگونه خدا را می خواند؟ وخواستن وقتی صادق و خالص باشد، اجابت همراه اوست؛ که او اَمَّنْ یُجیبُ المُضطَرَّ إذا دَعاهُ وَ یَکشِفُ السُّوء: انسان در هر حال مضطر باشد، دعای او مستجاب می‌شود.»( نمل: 27/62)
در این مقاله کلید تعجیل  ظهور را در قران پیدا کردیم(مضطر شدن) و قصه امروز شیعیان و همه مردم جهان را به داستان بنی اسراییل و عذاب 400 ساله تشبیه کردیم در نهایت روایتی از پیامبر مطرح میکنم تا سندی بر تایید این تشبیه باشد.
قَالَ رَسولُ الله ص: وَ الَّذِی بَعَثَنِی بِالْحَقِّ نَبِیّاً وَ بَشِیراً لَتَرْکَبَنَّ أُمَّتِی سَنَنَ مَنْ کَانَ قَبْلَهَا حَذْوَ النَّعْلِ‏ بِالنَّعْلِ‏ حَتَّى لَوْ أَنَّ حَیَّةً مِنْ بَنِی إِسْرَائِیلَ دَخَلَتْ فِی جُحْرٍ لَدَخَلَتْ فِی هَذِهِ الْأُمَّةِ حَیَّةٌ مِثْلُهَا.۱
پیامبر اعظم(ص): قسم به کسی که من را به حق و پیامبر و بشارت دهنده مبعوث کرده، امت من مو به مو همان راه بنی اسرائیل را پیش خواهد گرفت. طوری که اگر ماری در بنی اسرائیل وارد سوراخی شده باشد، در این امت هم ماری وارد سوراخی می شود.

نویسنده:خودم

پیرو نوشت:روزی رو میبینم که همه میفهمند که مهدی نباشد هیچ نیست...و صدای ناله هایشان را میشنوم...کاهش زودتر بفهمند..
 
به امید ظهور مولا و سرورمان که صد البته نزدیک است...

یاحق
۹۳/۰۳/۱۸ موافقین ۱ مخالفین ۰
محمد جهاد | مَـأمـولـ |

ظهور-کلیدظهور-گریه-ندبه-استغفار

نظرات  (۳)

سلام
مطلب قابل ستایشی بود.
دوست فرهیخته من!
با شعر جدیدم(نام تو برده و از نام خودم سیر شوم)به روزم.
با احترام دعوتید.
دردفروشی
painstore.blog.ir
سلام
خیلی خوبه نی تر شده...
خدا قوت...
سلام
به امید ظهورش که صدالبته نزدیک است؛صد البته...

یامهدی

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی